Warsztaty z umów najmu okazjonalnego. W cenie kompleksowy wzór umowy najmu okazjonalnego.

Zapraszam na kolejną edycję prestiżowych warsztatów z umów najmu okazjonalnego ze specjalistką z zakresu prawa nieruchomości i wieloletnim praktykiem
– radcą prawnym Ewą Klos-Rychter.

Na warsztatach dowiesz się, jak prawidłowo sporządzić umowę najmu okazjonalnego z maksymalnym zabezpieczeniem interesów właściciela lokalu.
Otrzymasz wzór umowy najmu okazjonalnego z praktycznymi wskazówkami co do jej wypełnienia i możliwością natychmiastowego wykorzystania.
Będziemy pracować na konkretnej umowie najmu. Krok po kroku wytłumaczę, skąd się biorą proponowane zapisy, dlaczego te, a nie inne i jak prawidłowo zabezpieczyć interesy właściciela lokalu.
Przy tych konkretnych warsztatach ilość miejsc jest ograniczona-pracujemy w małych, kameralnych grupach.

Cena: 1200 zł brutto (w cenie wzór umowy najmu okazjonalnego)
Czas warsztatów: 7 godzin zegarowych (w tym trzy przerwy po 15 min.), godz. 9:00-16:00
Termin: 14.11.2023 r.
Miejsce: Wrocław (szkolenie stacjonarne).
Podczas szkolenia zapewniamy catering, w tym m.in. kawę, herbatę oraz ciepły posiłek.
Opiekun szkolenia: Aleksandra Matolicz, tel. 668 809 728

Dla kogo?

Jest to idealne szkolenie dla inwestorów, właścicieli mieszkań zakupionych na wynajem, podmiotów zarządzających najmem, pośredników zajmujących się wynajmem lokali mieszkalnych.

Zalety szkolenia:
– prowadząca jest doświadczonym prawnikiem i negocjatorem umów najmu,
– mała grupa zapewni możliwość dyskusji i odpowiedzi na nurtujące problemy,
– szkolenie ma aspekt praktyczny, bez zbędnej teorii,
– cel – przygotowanie uczestników do samodzielnego podpisywania umów najmu oraz dostosowywania ich do potrzeb właścicieli mieszkań.

Program szkolenia:

 1. Zasadnicze cechy umowy, forma umowy najmu i czas jej trwania. Umowy zawierane na czas oznaczony.
 2. Prawidłowe określenie stron – podstawa możliwości dochodzenia roszczeń- oznaczenie najemców będących małżeństwem, parą, rodziną z dziećmi, firmą.
 3. Rodzaje umów najmu, wskazanie różnic, zastosowanie przepisów kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie praw lokatorów.
 4. Umowa najmu, najmu okazjonalnego, instytucjonalnego- praktyczne różnice.
 5. Ustawa o ochronie praw lokatorów – dlaczego tak jej nie lubimy. Jak wyjść spod obowiązywania ustawy o ochronie praw lokatorów.
 6. Jak prawidłowo podpisać umowę najmu okazjonalnego/instytucjonalnego – krok po kroku, najczęstsze pytania dotyczące umowy najmu okazjonalnego.
 7. Zakres praw i obowiązków stron umowy najmu, czyli co można, a czego nie można wymagać od wynajmującego i najemcy.
 8. Kluczowe zapisy umowy najmu
  • czynsz – określenie wysokości, sposoby rozliczania opłat eksploatacyjnych, odsetki za nieterminową zapłatę, sposoby podwyższania czynszu,
  • kaucja – co tak naprawdę zabezpiecza, sposoby waloryzacji,
  • możliwości wypowiedzenia umowy najmu,
  • rozliczenie nakładów poniesionych przez najemcę,
  • wydanie lokalu,
  • rękojmia za wady lokalu,
  • podnajem lokalu.
 1. Zwrot lokalu – jak w praktyce zabezpieczyć zwrot o czasie.
 2. Dodatkowe klauzule w umowie najmu lokalu mieszkalnego.
 3. Eksmisja lokatorów.
 4. Rozwiązywanie problemów, zanim trafią do sądu- najczęstsze kłopoty z najemcami, jak się zabezpieczyć zawczasu.
 5. Jak właściwie zainwestować – najbardziej pożądane cechy lokali na wynajem długoterminowy.

W czasie szkolenia będzie czas na dyskusję oraz zadawanie pytań.

Wykładowca:

Radca prawny Ewa Klos-Rychter- radca prawny oraz aktywny zawodowo pośrednik (licencja nr 2770), od 20 lat zawodowo związana z obsługą rynku nieruchomości, analityk rynku nieruchomości, specjalistka w zakresie prawa obrotu nieruchomościami, uznana negocjatorka umów i praktyk sądowy. Od 2006 roku właścicielka Kancelarii Prawnej oraz Biura Obrotu Nieruchomościami KLOS. Uznany wykładowca na wyższych uczelniach, wykładowca na licznych szkoleniach, prelegent na konferencjach poświęconych rynkowi nieruchomości, trener na kursach przygotowujących do pracy w pośrednictwie. Autorka wielu publikacji dotyczących m.in. analizy sytuacji na rynku nieruchomości, oceny stanu prawnego nieruchomości. Zaangażowana w rozwój zawodu oraz środowiska pośredników w obrocie nieruchomościami. W latach 2005-2009 Prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami DOSPON. W latach 2011-2013 członek Zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, w latach 2009 -2013 członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami. Laureatka wielu nagród, m.in. Złotej Odznaki Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, Medalu XX – lecia Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, dwóch wyróżnień za wkład w rozwój profesji pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz rynku nieruchomości.

 

Regulamin szkoleń:  https://szkolenianieruchomosci.pl/regulamin-szkolen/