Współpraca pośrednika z deweloperem - warsztaty

Cena: 1.300 zł (W cenie warsztatów ekskluzywny certyfikat)

Termin: 15.02.2024r.

Godziny warsztatów: 9:00-16.30, w tym dwie przerwy: 15 i 40 minut (przerwa obiadowa).

Miejsce: Wrocław (szkolenie stacjonarne).

Kontakt: tel. 668 831 406, e-mail: szkolenia@eklos.pl

 

 

Dla kogo te warsztaty?

Dla pośredników w obrocie nieruchomościami, inwestorów i pasjonatów nieruchomości.

Prestiżowe, ekskluzywne warsztaty dla pośredników pracujących na rynku pierwotnym. Omówimy założenia nowej ustawy deweloperskiej, która będzie obowiązywać wszystkich deweloperów od 1 lipca
bieżącego roku.

Chcesz współpracować z deweloperami – poznaj podstawy prawne procesu deweloperskiego.

Czy wiesz, jak szybko przeczytać i ocenić 40-stronicową umowę deweloperską? – na konkretnym przykładzie pokażę Ci, jak to zrobić.

Umowy pośrednictwa podpisywane z deweloperem różnią się od zwykłych umów, są bardziej skomplikowane. Podpowiem, na co zwrócić uwagę podpisując taką umowę i podam Ci konkretne rozwiązania. 

W cenie szkolenia wzór umowy pośrednictwa z deweloperem typu otwartego oraz na wyłączność.

Warsztaty odbędą się w ekskluzywnych wnętrzach hotelu w sercu Wrocławia. Komfortowe warunki, pyszny catering, przerwa obiadowa i kompleksowa wiedza – to wydarzenie, którego nie możesz przegapić.

Temat:

Współpraca pośrednika z deweloperem w świetle nowej ustawy deweloperskiej

Kurs szybkiego czytania umowy deweloperskiej.

Umowa pośrednictwa zawierana z deweloperem.

Program:

 1. Co pośrednik powinien wiedzieć o nowej ustawie deweloperskiej.
 2. Jak odróżnić przeciętnego Jana Kowalskiego budującego dom od dewelopera podlegającego ustawie?
 3. Od kiedy deweloperzy powinni stosować ustawę deweloperską?
 4. Nowe, rewolucyjne rozwiązania w zakresie obowiązywania ustawy na różnych etapach przedsięwzięcia deweloperskiego.
 5. Co dalej z mieszkaniowymi rachunkami powierniczymi.
 6. Kocha, to poczeka – nowe zasady wypłaty środków finansowych z mieszkaniowego rachunku powierniczego na rzecz dewelopera.
 7. Obowiązki przedkontraktowe dewelopera – nowy zakres prospektu informacyjnego, zakres dokumentacji udostępnianej przez dewelopera.
 8. Umowa rezerwacyjna – nowość w polskim prawie, czy można ją traktować jako wzór umów zawieranych na rynku wtórnym.
 9. Płać i płacz-rewolucja w karach umownych – ile, za co zapłaci deweloper?
 10. Nowe zasady i tryb dokonywania odbioru lokali.
 11. Zasady działania i zakres odpowiedzialności Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego.
 12. Umowa deweloperska w 15 minut? – jak szybko przeczytać umowę deweloperską – analiza umów deweloperskich pod kątem ich struktury, najważniejszych zapisów, umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji – warsztaty praktyczne.
 13. Umowa pośrednictwa zawierana z deweloperem- jak dobrze napisać umowę pośrednictwa, jak zabezpieczyć interesy pośrednika.
 14. Największe bolączki we współpracy z deweloperem- czyli najczęstsze problemy deweloperów, z których musi się tłumaczyć pośrednik sprzedający inwestycję
 • Opóźnienia deweloperów.
 • Wady lokali.
 • Jak rozmawiać z klientami, z deweloperami i jakie rozwiązania proponować.
 1. Czas na pytania i dyskusję.

Kto poprowadzi dla Was szkolenie:

Radca prawny Ewa Klos-Rychter- radca prawny oraz aktywny zawodowo pośrednik (licencja nr 2770), od 20 lat zawodowo związana z obsługą rynku nieruchomości, analityk rynku nieruchomości, specjalistka w zakresie prawa obrotu nieruchomościami, uznana negocjatorka umów i praktyk sądowy. Od 2006 roku właścicielka Kancelarii Prawnej oraz Biura Obrotu Nieruchomościami KLOS. Uznany wykładowca na wyższych uczelniach, wykładowca na licznych szkoleniach, prelegent na konferencjach poświęconych rynkowi nieruchomości, trener na kursach przygotowujących do pracy w pośrednictwie. Autorka wielu publikacji dotyczących m.in. analizy sytuacji na rynku nieruchomości, oceny stanu prawnego nieruchomości. Zaangażowana w rozwój zawodu oraz środowiska pośredników w obrocie nieruchomościami. W latach 2005-2009 Prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami DOSPON. W latach 2011-2013 członek Zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, w latach 2009 -2013 członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami. Laureatka wielu nagród, m.in. Złotej Odznaki Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, Medalu XX – lecia Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, dwóch wyróżnień za wkład w rozwój profesji pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz rynku nieruchomości.

Regulamin szkoleń:  https://szkolenianieruchomosci.pl/regulamin-szkolen/