Nowa ustawa deweloperska.
Szkolenie dla pośredników, inwestorów i deweloperów.

Termin: 16.07.2024 r., godz. 9:30-14:30.
Miejsce: szkolenie on-line

Czas szkolenia: 5 godzin zegarowych ( w tym dwie przerwy 15, 10 minut).
Cena:  350 zł

Cena zawiera: szkolenie, elektroniczny certyfikat.
Opiekun szkolenia: Anna Libner, tel. 668 831 406, szkolenia@eklos.pl

Temat:
Nowa ustawa deweloperska. Szkolenie dla pośredników, inwestorów i deweloperów.

O czym to szkolenie?

1 lipca 2024 roku zakończył się okres przejściowy pozwalający deweloperom na stosowanie starej ustawy deweloperskiej w sytuacji, gdy rozpoczęli sprzedaż lokali przed wejściem w życie nowej ustawy.
Okres ten zakończył się definitywnie w lipcu bieżącego roku i od tego dnia KAŻDY deweloper jest zmuszony do stosowania nowych przepisów, dotyczących m.in. umowy rezerwacyjnej, odbiorów, prospektu informacyjnego, Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, sposobu przekazywania wpłat z rachunku powierniczego. Zmian jest bardzo dużo i są niezwykle istotne. Bez znajomości nowego prawa nie można poruszać się swobodnie po rynku pierwotnym- dotyczy to zarówno deweloperów, ale również inwestorów i pośredników w obrocie nieruchomościami.
Szkolenie kompleksowo przybliży założenia nowej ustawy deweloperskiej.
Nowa ustawa deweloperska nie będzie mieć dla Was żadnych tajemnic zwłaszcza, że jest ona już stosowana od dwóch lat i niektóre rozwiązania zostały przetestowane w praktyce.

Program:
1. Zakres przedmiotowy oraz podmiotowy ustawy- nowe, rewolucyjne rozwiązania w zakresie umów objętych ochroną.

 1. Gdzie kończą się „macki” ustawy – czy sprzedaż tzw. „gotowców” jest objęta nowymi przepisami.
 2. Kto jest deweloperem w świetle nowej ustawy.
 3. Koniec okresu przejściowego -termin, od którego deweloperzy powinni stosować ustawę deweloperską. Wykonanie umów deweloperskich zawartych w starym stanie prawnym.
 4. Nowe, rewolucyjne rozwiązania w zakresie obowiązywania ustawy na różnych etapach przedsięwzięcia deweloperskiego. 
 5. Umowy przedwstępne- czy ustawodawca przewidział ich zawieranie przez deweloperów.
 6. Mieszkaniowe rachunki powiernicze.
 7. Kocha, to poczeka – nowe zasady wypłaty środków finansowych z mieszkaniowego rachunku powierniczego na rzecz dewelopera.
 8. Obowiązki przedkontraktowe dewelopera – nowy zakres prospektu informacyjnego, zakres dokumentacji udostępnianej przez dewelopera.
 9. Umowa rezerwacyjna – nowość w polskim prawie. Struktura i treść umowy.
 10. Umowa deweloperska – struktura, nowe elementy umowy.
 11. Płać i płacz-rewolucja w karach umownych – ile i za co zapłaci deweloper?
 12. Odstąpienie od umowy deweloperskiej – dodatkowe przesłanki.
 13. Nowe zasady i tryb dokonywania odbioru lokali.
 14. Zasady działania i zakres odpowiedzialności Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego.
 15. Czas na pytania i dyskusję – również w trakcie szkolenia.

Kto poprowadzi dla Was szkolenie:
Radca prawny Ewa Klos-Rychter- radca prawny oraz aktywny zawodowo pośrednik (licencja nr 2770), od 20 lat zawodowo związana z obsługą rynku nieruchomości, analityk rynku nieruchomości, specjalistka w zakresie prawa obrotu nieruchomościami, uznana negocjatorka umów i praktyk sądowy. Od 2006 roku właścicielka Kancelarii Prawnej oraz Biura Obrotu Nieruchomościami KLOS. Uznany wykładowca na wyższych uczelniach, wykładowca na licznych szkoleniach, prelegent na konferencjach poświęconych rynkowi nieruchomości, trener na kursach przygotowujących do pracy w pośrednictwie. Autorka wielu publikacji dotyczących m.in. analizy sytuacji na rynku nieruchomości, oceny stanu prawnego nieruchomości. Zaangażowana w rozwój zawodu oraz środowiska pośredników w obrocie nieruchomościami. W latach 2005-2009 Prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami DOSPON. W latach 2011-2013 członek Zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, w latach 2009 -2013 członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami. Laureatka wielu nagród, m.in. Złotej Odznaki Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, Medalu XX – lecia Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, dwóch wyróżnień za wkład w rozwój profesji pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz rynku nieruchomości.

Regulamin szkoleń:  https://szkolenianieruchomosci.pl/regulamin-szkolen/